Endilikda filialning bitiruvchi kurs talabalari xalqaro darajadagi diplomga ega bo‘lish imkoniyatiga ega. Bu nafaqat filialning, balki barcha talabalar va O‘zbekiston kinematografiyasi uchun katta yutuqdir.
Ushbu erishilgan natija barcha professor-o‘qituvchilar va talabalarning mehnati hamda say-harakatlarining yorqin natijasidir.
“Renessans” kinochilar uyida Yangi yil kechasi bo‘lib o‘tdi
2024 yil 27 dekabr kuni “Renessans” kinochilar uyida Butunrossiya davlat kinematografiya universiteti Toshkent filialida Yangi yil kechasi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda quyidagi mehmonlar ishtirok etdilar:
⭐️ Rossiya Federatsiyasining O‘zbekistondagi elchixonasi birinchi kotibi Alla Borisovna Naniyeva
⭐️ Kinematografiya agentligi direktori Shuxrat Tursunovich Rizayev
⭐️ Kinematografiya agentligi direktori o‘rinbosari Xadjayev Alisher Jo‘raqulovich
Filial direktori, professor I.M. Meliquziyev 2024-2025 o‘quv yilida kinematografiya sohasiga qo‘shgan hissalari uchun professor-o‘qituvchilarni maxsus faxriy yorliqlar bilan taqdirladilar.
Shuningdek, talabalar turli nominatsiyalar bo‘yicha diplomlar bilan taqdirlandilar.
Tadbirdan so‘ng mehmonlar bayramona dasturxonga taklif etildi.
✨ Yangi 2025 yil yangi loyihalar va yutuqlarga boy yil bo‘lsin!
“Renessans” kinochilar uyida yangi yil kechasi
BDKI ning asosiy rektori Vladimir Sergeyevich Malishev bilan onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2024 yil 24 dekabr kuni Zoom platformasida BDKI ning asosiy rektori Vladimir Sergeyevich Malishev bilan onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Vladimir Sergeyevich BDKI ning barcha filiallaridagi o‘qituvchilar, talabalar va xodimlarni yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bilan tabriklab, barchamizga sog‘liq, farovonlik va ijodiy yutuqlar tiladi. 🎉
Uchrashuvda BDKI Toshkent filiali direktori I.M. Meliqo‘ziyev, o‘quv-tarbiyaviy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari A. Xmirov, o‘qituvchilar va talabalar ishtirok etdilar.
✨ Yaqinlashib kelayotgan 2025 yil barchamiz uchun ilhom, yangi g‘oyalar va katta muvaffaqiyatlar yili bo‘lsin!

Поздравляю Вас с наступающим 2025 годом!
Пусть Новый год принесет Вам крепкое здоровье, удачу в делах и благополучие в жизни. Желаю дальнейших успехов в профессиональной деятельности, реализации всех намеченных планов и достижения новых вершин.
Пусть каждый день нового года будет наполнен энергией для новых свершений, а впереди только положительные результаты и вдохновение для дальнейшей работы.
С уважением и наилучшими пожеланиями,
Директор Ташкентского филиала ВГИКа, профессор Меликузиев Икбол Мамасадикович!
Сегодня юбилей Игоря Владимировича Короткова!
Поздравляем Игоря Владимировича с 50-летием!
🌟 Желаем Вам крепкого здоровья, неиссякаемой энергии и вдохновения для новых достижений! Пусть каждый день приносит радость, успехи и счастье, а рядом всегда будут близкие люди, готовые поддержать и разделить ваши победы.
Спасибо за Ваш профессионализм, преданность делу и вклад в развитие кинематографии!
С наилучшими пожеланиями,
Команда Ташкентского филиала ВГИК.
Отличная новость!
Ташкентский филиал Всероссийского государственного университета кинематографии официально прошел международную аккредитацию!
Теперь выпускники филиала смогут получить диплом международного образца. Это важное достижение не только для нашего филиала, но и для всех студентов и кинематографа Узбекистана.
Этот успех — результат упорного труда наших преподавателей и студентов.
Доме кинематографистов «Ренессанс» состоялся новогодний вечер
27 декабря 2024 года в Доме кинематографистов «Ренессанс» состоялся новогодний вечер Ташкентского филиала Всероссийского государственного института кинематографии.
На мероприятии присутствовали:
⭐️ Первый секретарь Посольства Российской Федерации в Республике Узбекистан Алла Борисовна Наниева
⭐️ Директор Агентства кинематографии Шухрат Турсунович Ризаев
⭐️ Заместитель директора Агентства кинематографии Алишер Джуракулович Хаджаев
Директор филиала, профессор И.М. Меликузиев наградил преподавателей и профессоров почетными грамотами за их вклад в развитие кинематографии в 2024–2025 учебном году.
Студенты были отмечены дипломами в различных номинациях.
После мероприятия гостей пригласили за праздничный стол.
✨ Пусть 2025 год станет годом новых проектов и больших достижений!