Rossiya Federatsiyasi Fan va Ta’lim vazirligi hamda Rossiya elchixonasi vakillari bilan uchrashuv
2025-yil 29-aprel kuni BDKU Toshkent filialida Rossiya Federatsiyasi Fan va Ta’lim vazirligi delegatsiyasi va Rossiya Federatsiyasining O‘zbekistondagi Elchixonasi vakillari ishtirokida muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda quyidagi mehmonlar qatnashdi:
— Igor Vladimirovich Korotkov — BDKU o‘quv-uslubiy ishlar bo‘yicha prorektori
— I.M. Meliqo’ziyev — BDKU Toshkent filiali direktori
— Marina Arshakovna Kachyan — Rossiya hamkorlik departamenti bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari
— Yuliana Sergeyevna Mutaeva — «O’zaro ta’lim» xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari
— Vera Igorievna Skorobogatova — Rossiya Fanlar akademiyasi ijtimoiy tadqiqotlar markazi yetakchi ilmiy xodimi
— Alla Borisovna Nanieva — Rossiya Federatsiyasi Elchixonasining birinchi kotibi
— Ilya Borisovich Matveev — Rossiya Federatsiyasining O‘zbekistondagi Elchixonasi birinchi kotibi
— Aleksey Vladimirovich Xmirov — o’quv va tarbiyaviy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari
Uchrashuv davomida filialning bugungi faoliyati, mavjud muammolarni bartaraf etish choralari va kelajakdagi ustuvor yo‘nalishlar — xalqaro dasturlarni kengaytirish, ta’lim sifatini oshirish, zamonaviy standartlarni joriy etish va ilmiy hamkorlikni kuchaytirish masalalari muhokama qilindi.
Toshkent shahridagi xorijiy oliygohlar filiallari o‘rtasida suzish bo‘yicha chempionat bo‘lib o‘tdi.
▶️2025-yil 29-aprel kuni Toshkent shahridagi Turin Politexnika Universitetida Toshkent shahridagi xorijiy oliygohlar filiallari o‘rtasida suzish bo‘yicha chempionat bo‘lib o‘tdi.
⭐️Filialimiz nomidan ishtirok etgan talabalar quyidagi natijalarga erishdi:
— Xadjimuhamedova Sevinch (1-kurs, “Produserlik”) — 3-o‘rin
— Mkrtchyan Arman (2-kurs, “Aktrorlik san’ati”) — 4-o‘rin
👍Talabalarimiz bilan faxrlanamiz! Yangi zafarlar tilaymiz!
28 aprel kuni “Renessans” kino uyida O‘zbekiston madaniyat
✨28 aprel kuni “Renessans” kino uyida O‘zbekiston madaniyat, sport va turizm xodimlari kasaba uyushmasi tomonidan “Kasbim mening faxrim” nomli tantanali tadbir tashkil etildi.
⭐️Tadbirda BDKU Toshkent filiali professor-o‘qituvchilari, xodimlari va talabalar faol ishtirok etib, o‘z kasbiga bo‘lgan sadoqat va iftixorni namoyish etdilar.
Tashabbus ko‘rsatgan talabalar uchun tashakkurnomalar va maxsus sovg‘alar
✔️S.A. Gerasimov nomidagi Butunrossiya davlat kinematografiya universiteti Toshkent filialida faol ishtirok etgan, tashabbus ko‘rsatgan talabalar uchun tashakkurnomalar va maxsus sovg‘alar filial direktori I.M. Meliqo‘ziyev tomonidan topshirildi.
⭐️Bu kabi e’tibor yosh ijodkorlarni yangi yutuqlarga ilhomlantiradi, ularning san’atga bo‘lgan qiziqishini yanada mustahkamlaydi va izlanishlariga kuch bag‘ishlaydi!
27-aprel kuni “O’zbekfilm”kinokonsernida qisqa metrajli film va musiqiy klip suratga olindi
⚡️27-aprel kuni “O’zbekfilm”kinokonsernida 4-kurs “Produserlik fakulteti” talabasi Ibragimov Adadiy tomonidan qisqa metrajli film va musiqiy klip suratga olindi.
✔️Suratga olish guruhiga BDKU talabalari quyidagi rollarda ishtirok etdilar:
• Ssenariy muallifi va produser: Ibragimov Adadiy
• Rejissyor: Radaeva Aleksandra
• Ikkinchi rejissyor: Stepanianets Andron
• Operator postanovshchik: Xolmuhammedov Aziz
• Ikkinchi operator: Konstantinov Stepan
• Maydon administratori: Kuzieva Laura
👍Bu loyiha talabalarimizning ijodiy yondashuvi va mahoratini namoyish etishda ajoyib imkoniyat yaratdi!
“Yosh Talantlar”
⚡️2025-yil 26-aprel kuni “Yosh Talantlar” nomli Respublika tanloviga Toshkent shahridan va barcha viloyatlardan kelgan iste’dodli o’quvchilar va ularning o’qituvchilari BDKU Toshkent filiali faoliyati bilan tanishdilar.
Shu bilan birga, O’zbekistonda xizmat ko’rsatgan artist Tamilla Muxammedova (Xoreografiya, sahna harakati) tomonidan “Ustoz saboqlari” o’tkazildi.

29 апреля 2025 года в Ташкентском филиале ВГИК состоялась важная рабочая встреча
⚡️#Рабочая встреча с участием представителей Министерства образования и науки РФ и Посольства России в Узбекистане
29 апреля 2025 года в Ташкентском филиале ВГИК состоялась важная рабочая встреча с участием делегации Министерства образования и науки Российской Федерации, представителей Посольства РФ в Республике Узбекистан, а также руководства и сотрудников филиала.
На встрече присутствовали:
— Коротков Игорь Владимирович — проректор по учебно-методической работе ВГИК
— Меликузиев И.М. — директор Ташкентского филиала ВГИК
— Качян Марина Аршаковна — заместитель начальника отдела Департамента сотрудничества России
— Мутаева Юлиана Сергеевна — заместитель начальника отдела международного сотрудничества ФГБУ «Интеробразование»
— Скоробогатова Вера Игоревна — ведущий научный сотрудник Института исследований демографических проблем ФНИСЦ РАН
— Наниева Алла Борисовна — первый секретарь Посольства Российской Федерации в Узбекистане
— Матвеев Илья Борисович — первый секретарь Посольства Российской Федерации
— Хмыров Алексей Владимирович — заместитель директора по учебно-воспитательной работе
Обсуждались вопросы текущей деятельности, меры по устранению существующих проблем, а также перспективные направления развития филиала — расширение международных программ, повышение качества образования, внедрение новых образовательных стандартов и укрепление научного сотрудничества.
Состоялся чемпионат по плаванию среди филиалов зарубежных вузов города Ташкента
▶️29 апреля 2025 года в Туринском политехническом университете в г. Ташкенте состоялся чемпионат по плаванию среди филиалов зарубежных вузов города Ташкента.
⭐️Наши студенты достойно представили филиал:
— Хаджимухамедова Севинч (1 курс, «Продюсерство») — 3 место
— Мкртчян Арман (2 курс, «Актерское искусство») — 4 место
👍Гордимся вашими успехами и желаем новых побед!
28 апреля в Доме кино “Renessans” состоялось торжественное мероприятие
✨28 апреля в Доме кино “Renessans” состоялось торжественное мероприятие “Моя профессия — моя гордость”, организованное Профсоюзом работников культуры, спорта и туризма Узбекистана.
⭐️В мероприятии активно приняли участие преподаватели, сотрудники и студенты Ташкентского филиала ВГИК, продемонстрировав свою преданность профессии и чувство гордости за выбранный путь.
Были вручены благодарственные письма и специальные подарки
✔️В Ташкентском филиале ВГИК были вручены благодарственные письма и специальные подарки которые активно участвовали, проявили инициативу и творческий подход в повышении престижа высшего образования среди широкой общественности. Эти награды были вручены директором филиала И.М. Меликузиевым.
⭐️Такое внимание вдохновляет молодых творцов на новые достижения, укрепляет их интерес к искусству и дает силы для дальнейших поисков!
27 апреля в киноконцерне “Узбекфильм” состоялись съемки
⚡️27 апреля в киноконцерне “Узбекфильм” состоялись съемки короткометражного фильма и музыкального клипа, созданных студентом 4 курса продюсерского факультета Ибрагимовым Ададием.
✔️В состав съемочной группы вошли студенты ВГИКа, которые работали в следующих ролях:
• Автор сценария и продюсер: Ибрагимов Ададий
• Режиссер: Радаева Александра
• Второй режиссер: Степанянц Андрон
• Оператор-постановщик: Холмухамедов Азиз
• Второй оператор: Константинов Степан
• Администратор площадки: Кузиева Лаура
👍Этот проект стал отличной возможностью для наших студентов проявить творческий подход и мастерство!
“Молодые таланты”
⚡️26 апреля 2025 года в рамках Республиканского конкурса “Молодые таланты” учащиеся и их преподаватели, приехавшие из Ташкента и всех регионов страны, ознакомились с деятельностью Ташкентского филиала ВГИК.
Также, заслуженная артистка Узбекистана Тамилла Мухамедова (хореография, сценическое движение) провела мастер-классы для участников конкурса.