🎉Сизни Устозлар куни билан табриклаймиз! Сизнинг билимингиз, сабр-тоқатингиз ва меҳрингиз биз талабалар учун бебаҳо. Ҳар бир дарсингиз нафақат илм ўрганиш, балки ҳаётдаги йўлимизда янги имкониятларни очиб беради.
✨Сиз бизга ишонч бағишлайсиз ва катта орзулар сари илҳомлантирасиз. Сизга чуқур ҳурматимизни изҳор этамиз ва барча яхши тилакларимизни йўллаймиз!
Сизга соғлиқ, бахт, ва кўплаб муваффақиятлар тилаймиз!
⭐️Ҳурмат билан, С.А.Герасимов номидаги БДКУ Тошкент филиали талабалари
MDH davlatlari Xalqaro talabalar festivali
⚡️2025-yil 29-sentabrdan 3-oktabrgacha Moskva shahri, BDKUda «Kino ta’limi: MDH davlatlari o‘rtasidagi qo‘shma ta’lim loyihalari» mavzusida MDH davlatlari Xalqaro talabalar festivali – «Yuksalish» bo‘lib o‘tmoqda.
➡️BDKU Toshkent filialidan:
• dotsent H.T. Nasimov,
• Dramaturgiya yo‘nalishi talabasi D.R. Shaydulina,
• Rejissura (kino va TV) yo‘nalishi talabasi I.S. Xusanbayev festivalda ishtirok etmoqda.
“MADANIYAT VA SAN’AT FIDOKORLARI”
“MADANIYAT VA SAN’AT FIDOKORLARI” TAQDIRLANDI
Oʻzbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi hamda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirliklari tomonidan 1-oktabr – Oʻqituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan tantanali tadbir tashkil etildi. Unda oʻz kasbini chin dildan sevgan, fidokorona mehnat qilayotgan oʻqituvchi va murabbiylar “Madaniyat va san’at fidokori” hamda “Oliy ta’lim a’lochisi” ko‘krak nishonlari bilan taqdirlandi.
Mazkur nishon ilm-fan, madaniyat va ta’lim sohasida yuksak natijalarga erishgan, yoshlarga ilm berishda fidoyilik koʻrsatgan pedagoglarga topshirildi.
Taqdirlanganlar safida BDKU Toshkent filiali direktori, professor I.M. Meliqoʻziyev hamda dotsent Rashid Malikovlar bor.
Ularga berilgan ushbu yuksak e’tirof nafaqat shaxsiy mehnatiga, balki universitet jamoasi faoliyatiga ham berilgan katta baho sifatida qayd etildi.
BDKU filialida tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
📣2025-yil 26-sentabr kuni BDKU Toshkent filialida 1-oktabr — O‘qituvchilar kuni munosabati bilan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
⭐️O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirining birinchi o‘rinbosari A.B. Tadjixanov ustozlarni bayram bilan tabrikladi.
🎉Shuningdek, filial direktori, professor I.M. Meliqo‘ziyev ustozlarni bayram bilan birma-bir tabriklab, ularga esdalik sovg‘alarini topshirdi hamda ularning fidokorona mehnatini alohida e’tirof etdi.
👍Bayram munosabati bilan filial professor-o‘qituvchilari uchun bayramona furshet dasturxoni uyushtirildi.
“KinoLab Kino, Teatr studiyasi”
🔈BDKU Toshkent filiali qoshida “KinoLab Kino, Teatr studiyasi” faoliyatini boshladi!
⌛2025-yil 24-sentyabr kuni BDKU Toshkent filiali qoshida “KinoLab Kino, Teatr studiyasi”ning tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
⭐️Ushbu tashabbus talabalar ijodiy salohiyatini rivojlantirish, ularning amaliy tajribasini boyitish hamda zamonaviy kino va teatr san’atida o‘z o‘rnini topishi uchun muhim qadamlardan biri bo‘ldi.
✔️Ochilish marosimida filial direktori, professor I.M. Meliqo‘ziyev, faxriy mehmonlar, jurnalistlar, ishlab chiqarish korxonalaridan vakillar va talabalar ishtirok etdilar.
📌Studiyada quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha to‘garaklar faoliyat olib boradi va 7 yoshdan 35 yoshgacha bo‘lgan kino ixlosmandlari taklif qilinadi:
1. Aktyorlik mahorati
2. Operatorlik san’ati
3. Sun’iy intellekt
4. Fotosan’at
5. Vokal
6. Raqs
⚡️ “KinoLab Kino, Teatr studiyasi” yosh avlodning ijodiy salohiyatini qo‘llab-quvvatlash, ularni kasbiy rivojlantirish ва milliy hamda jahon san’ati bilan uyg‘unlashtirishга xizmat qiladi.
Ijodiy filmlar taqdimoti
#Ijodiy filmlar taqdimoti
⚡️2025-yil 24-sentyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Xalq artisti, professor Toxir Saidov ijodiy ustaxonasi talabalari tomonidan suratga olingan qisqa metrajli badiiy filmlar taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
🗣️Filmlar mashhur yozuvchilar asarlari asosida suratga olindi:
Abdulla Qahor — “Anor”, “Dahshat”
G‘ofur G‘ulom — “O‘g‘rigina bolam”
⭐️Mazkur loyihalar talabalar tomonidan amaliy darslar jarayonida suratga olish maydonchalarida amalga oshirildi va ularning ijodiy tajribasini boyitishga xizmat qildi.

Уважаемые профессора и преподаватели филиала ВГИК в городе Ташкенте!
✨От имени всех студентов нашего университета поздравляем вас с Днем учителя! Мы искренне благодарны за ваш неоценимый труд, мудрость и преданность своему делу. Вы не просто передаете нам знания, но и формируете в нас любовь к искусству, стремление к совершенству и веру в свои силы.
Желаем вам крепкого здоровья, творческих успехов и благодарных студентов! Пусть ваша работа всегда приносит вам радость и удовлетворение.
⭐️С уважением,
Студенты Ташкентского филиала ВГИК имени С.А.Герасимова
Международный студенческий фестиваль стран СНГ
⚡️С 29 сентября по 3 октября 2025 года в Москве, во ВГИКе, проходит Международный студенческий фестиваль стран СНГ «Восхождение» в рамках проекта «Кинообразование: совместные образовательные проекты государств-участников СНГ».
➡️ От Ташкентского филиала ВГИК в фестивале принимают участие:
• доцент Х.Т. Насимов,
• студентка направления «Драматургия» Д.Р. Шайдуллина,
• студент направления «Режиссура кино и ТВ» И.С. Хусанбаев.
«ПРЕДАННЫЕ ДЕЛУ КУЛЬТУРЫ И ИСКУССТВА»
НАГРАЖДЕНЫ «ПРЕДАННЫЕ ДЕЛУ КУЛЬТУРЫ И ИСКУССТВА»
Министерство культуры Республики Узбекистан совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан организовало торжественное мероприятие, приуроченное к 1 октября – Дню учителя и наставника. На церемонии были награждены учителя и наставники, искренне любящие свою профессию и самоотверженно работающие, памятными знаками «Преданный делу культуры и искусства» и «Отличник высшего образования».
Эти награды были вручены педагогам, достигшим высоких результатов в области науки, культуры и образования, а также проявившим самоотверженность в обучении молодежи.
Среди награждённых – директор: Ташкентского филиала ВГИК, профессор И.М. Меликузиев и доцент Рашид Маликов.
Отмечается, что эта высокая награда является признанием не только их личного труда, но и высокой оценки деятельности всего коллектива университета.
В ВГИК состоялось торжественное мероприятие
📣26 сентября 2025 года в Ташкентском филиале ВГИК состоялось торжественное мероприятие, посвящённое празднованию 1 октября — Дня учителя.
⭐️Первый заместитель Министра культуры Республики Узбекистан А.Б. Таджиханов поздравил педагогов с предстоящим праздником.
🎉Директор филиала, профессор И.М. Меликузиев лично поздравил каждого преподавателя, вручив им памятные подарки и отметив их самоотверженный труд.
👍В честь праздника для профессорско-преподавательского состава филиала был организован праздничный фуршет.
“KinoLab Kino, Teatr студия”
🔈При филиале ВГИК в Ташкенте начала работу “KinoLab Kino, Teatr студия”!
⌛24 сентября 2025 года при филиале ВГИК в Ташкенте состоялась торжественная церемония открытия “KinoLab Kino, Teatr студии”.
⭐️Эта инициатива стала важным шагом для развития творческого потенциала студентов, обогащения их практического опыта и поиска своего места в современном кино и театральном искусстве.
✔️В открытии приняли участие директор филиала, профессор И.М. Меликузиев, почётные гости, журналисты, представители производственных компаний и студенты.
📌В “KinoLab Kino, Teatr студии” открыты кружки по следующим направлениям, куда приглашаются все любители кино в возрасте от 7 до 35 лет:
1. Актёрское мастерство
2. Операторское искусство
3. Искусственный интеллект
4. Фотоискусство
5. Вокал
6. Танец
⚡️Сегодня “KinoLab Kino, Teatr студия” служит поддержкой творческого потенциала молодёжи, их профессиональному развитию и гармоничному соединению с национальным и мировым искусством.
Премьера короткометражных фильмов
#Премьера короткометражных фильмов
⚡️24 сентября 2025 года состоялась презентация короткометражных художественных фильмов, снятых студентами творческой мастерской Народного артиста Узбекистана, профессора Тохира Саидова.
🗣️Фильмы были сняты по произведениям известных писателей:
Абдулла Каххар — «Гранат», «Ужас»
Гафур Гулям — «Воришка»
⭐️Проекты были реализованы студентами в рамках практических занятий на съёмочных площадках и стали важным этапом в обогащении их творческого опыта.