“Rossiya — Markaziy Osiyo mintaqasi”
💥20–23 oktyabr kunlari Omsk shahrida “Rossiya — Markaziy Osiyo mintaqasi” V Yosh liderlar forumi bo‘lib o‘tdi. Forumda butun mintaqadan talabalar, ijodkorlar va yosh mutaxassislar qatnashdi.
✔️BDKU Toshkent filialidan:
Nikuladze Natella (5-kurs, “Kino va TV prodyuseri” yo‘nalishi)
Konstantinov Stepan (2-kurs, “Kinooperatorlik mahorati” yo‘nalishi, Umid Rifardovich Malikov ustaxonasi) talabalari ishtirok etishdi.
🎙Talabalar “Media” yo‘nalishida va spiker sifatida “Madaniy ko‘priklar” yo‘nalishida mahorat darsi o‘tkazib, prodyuserlik, storytelling hamda turli madaniyatlarni birlashtiruvchi loyihalar yaratish tajribasi bilan o‘rtoqlashishdi.
BDKU Toshkent filiali vakillari Uchtepa tumanidagi 44-maktabda uchrashuv o‘tkazishdi.
⚡️S.A. Gerasimov nomidagi BDKU Toshkent filiali vakillari Uchtepa tumanidagi 44-maktabda bo‘lib, kino san’atiga qiziqqan bitiruvchilar bilan uchrashuv o‘tkazishdi.
⭐️Filial talabalari va xodimlari o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashib, talabalik hayoti, ijodiy yo‘nalishlar hamda abituriyentlar uchun tayyorlov kurslari haqida batafsil ma’lumot berishdi.
🔼Uchrashuv davomida o‘qish yo‘nalishlari, ijodiy kasblarning o‘ziga xos jihatlari va filialda ta’lim olish imkoniyatlari haqida so‘z yuritildi.
25-oktabr – Ichki ishlar organlari xodimlari kuni
🎬 BDKU Toshkent filiali 2025-yil 23-oktabr kuni BDKU Toshkent filiali talabalari O‘zbekiston xalq artisti G‘ulomiddin Yo‘qubov ijrosidagi qo‘shiqqa videoklip tasvirga oldilar.
💐 Mazkur ijodiy ish orqali talabalar 25-oktabr – Ichki ishlar organlari xodimlari kuni munosabati bilan barchani samimiy tabriklaydilar!
“Kino yoritish”
🎬 BDKU Toshkent filiali 2025-yil 27-oktabr kuni BDKU Toshkent filiali Kinooperatorlik yo‘nalishi 2-kurs talabalari, Umid Malikov ijodiy ustaxonasi ishtirokchilari “Kinooperatorlik mahorati” va “Kino yoritish” fanlari bo‘yicha ijodiy ishlarini amalga oshirish uchun tayyorgarlik ko‘rmoqdalar.
📽 Ushbu jarayon “O‘zbekfilm” kinokonserni bilan hamkorlikda olib borilmoqda. Har bir talaba uchun qisqa voqealarga asoslangan maxsus dekoratsiyalar qurilib, tasvirga olish ishlari tashkil etilmoqda.

«Россия — Центральноазиатский регион»
⚡️Студенты Ташкентского филиала ВГИКа на Форуме молодых лидеров «Россия — Центральноазиатский регион»!
☄️С 20 по 23 октября в Омске прошёл V Форум молодых лидеров «Россия — Центральноазиатский регион». На форуме собрались студенты, творческие ребята и молодые специалисты со всего региона.
✔️ От Ташкентского филиала ВГИКа приняли участие:
Никурадзе Нателла (5 курс, направление «Продюсер Кино и ТВ») Константинов Степан (2 курс, направление «Кинооператорское мастерство», мастерская Умида Рифардовича Маликова).
🎙 Ребята участвовали по направлению «Медиа», а также выступили в секции «Культурные мосты», где поделились опытом продюсирования, сторителлинга и создания проектов, объединяющих разные культуры.
«Лістапад-2025»
Юсуп Разыков и Рустам Сагдуллаев представят Узбекистан на кинофестивале «Лістапад-2025» в Минске
В Минске стартует XXXI Международный кинофестиваль «Лістапад-2025», в жюри которого вошли известные узбекские мастера — режиссер Юсуп Разыков и актер Рустам Сагдуллаев. Их участие подчеркивает тесные творческие связи между Узбекистаном, Россией и Беларусью.
ПОДРОБНОСТИ ЧИТАЙТЕ НА САЙТЕ…
🌐 www.caravan-info.uz
Представители филиала ВГИК посетили школу № 44
⚡️Представители Ташкентского филиала ВГИК имени С. А. Герасимова посетили школу № 44 Учтепинского района, где состоялась встреча с выпускниками, интересующимися киноискусством.
⭐️ Студенты и сотрудники филиала поделились своим опытом, рассказали о студенческой жизни, творческих направлениях и подготовительных курсах для абитуриентов.
🔼 Во время встречи были представлены учебные направления, особенности творческих профессий и возможности обучения в филиале.
Кадры из творческих работ студента 1 курса
🎬 Ташкентский филиал ВГИК Кадры из творческих работ студента 1 курса направления «Кинооператорское искусство» Мурзина Данила.
🎥 Руководитель творческой мастерской: доцент, кинооператор и кинорежиссёр Хамид Хасанов
С Днём работников органов внутренних дел – 25 октября
23 октября 2025 года студенты Ташкентского филиала ВГИК сняли видеоклип на песню в исполнении народного артиста Узбекистана Гуломиддина Якубова.
💐 Своей творческой работой студенты искренне поздравляют всех с Днём работников органов внутренних дел – 25 октября!
«Свет в кино»
27 октября 2025 года студенты 2 курса направления «Кинооператорское искусство» Ташкентского филиала ВГИК под руководством творческой мастерской Умида Маликова готовятся к выполнению творческих заданий по дисциплинам «Кинооператорское мастерство» и «Свет в кино».
📽 Работа проходит в сотрудничестве с киноконцерном «Узбекфильм». Для каждого студента создаются специальные декорации по коротким сюжетам, где они проводят съёмочный процесс.